Oficjalny Partner Kadry Narodowej Skoków Polskiego Związku Jeździeckiego
kwiecień 2007 - kwiecień 2008
Aktualności

Współpraca z klubami, Polskim Związkiem Jeździeckim i miłośnikami sportu jeździeckiego

W ramach współpracy z ludźmi, którzy kochają sport jeździecki otwieramy naszą stronę dla tych, którzy pragną pokazać nam miejsca i zdarzenia związane ze sportem jeździeckim. Z dużą przyjemnością zapraszamy do lektury artykułu Anny i Tadeusza Czepujkoć przemiłych wielbiecieli koni.

Dubai Word Cup - 28 marca 2009

Wielka impreza dla kibiców i miłośników koni. Najszybsze rumaki pełnej krwi angielskiej, piękne kobiety w fantazyjnych kapeluszach i dżentelmeni z całego globu często w narodowych strojach. Większość kibiców to Arabowie dla których wyścigi płaskie to sport nr 1.

Ceny biletów kształtowały się od 200 do 2600 zł, a mimo tego rozeszły się jak świeże bułeczki na kilka tygodni przed zawodami. Informacje o programie, mapki dojazdowe i spekulacje profesjonalistów na temat faworytów wyścigów były powszechnie opisywane w lokalnej prasie na długo przed imprezą.

Sprawdziłem prognozy trzech ekspertów (David Harrisom, Bret Williams i Daniel Hicks) na zwycięstwa w siedmiu gonitwach Dubai Word cup 2009 i niestety żaden z dwudziestu jeden typów nie był trafiony. Trzeba było więc mieć duże szczęście i niezłego nosa by trafić trójkę choćby w jednej z gonitw.

Pula nagród tego wieczoru sięgnęła 21,25 mln dolarów i jest podobno najwyższa na świecie. Nikogo więc nie zdziwiła obecność najlepszych koni z Europy, Ameryki czy Japonii.

Był to moim zdaniem dzień dwóch bohaterów. Pierwszym został dżokej z Emiratów Arabskich Ahmad Ajtebi wygrywając dwie gonitwy. Karierę sportową zaczynał dosiadając wielbłądów! Kolejny tryumfator to pochodzący z USA Well Armed, który zostawił z tyłu faworyzowanych Albertus Maksimus'a i Asiatic Boy'a w ostatniej rundzie.Ahmad Ajtebi


Jak podała lokalna prasa szejk Mohammad Bin Rashid Al Maktoum (wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich) odkrył Ahmeta, który za namową szejka przeszedł do wyścigów płaskich. Szejk jest czynnym jeźdźcem i w zeszłym roku zwyciężył w pustynnym rajdzie na dystansie 160 km!

Dubai Word cup to także wydarzenie towarzysko-kulinarne. Organizatorzy imprezy zadbali o poza sportowe emocje. Najefektowniej ubrana pani, pan, para oraz najciekawsze nakrycie nagrodzono sięgającymi 8 tys. dolarów czekami. Natomiast na nabywcę wybranego losowo kuponu loterii czekał wspaniały, czarny Bentley.

Wykwintnych potraw serwowanych w restauracji zorganizowanych na świeżym powietrzu do, której zostaliśmy zaproszeni nie powstydził się najlepszy szef kuchni. Zawodom dodawały pikanterii pokazy fajerwerków do muzyki filmowej.

Organizatorzy zawodów uważają, że położenie geograficzne Dubaju predysponuje to miejsce do organizowania imprez jeździeckich światowego formatu. Stosunkowo łatwo dotrzeć tu z: USA, Australii RPA Japonii czy Europy (lot ok.6 godzin). Teorie tą potwierdza skład ekip biorących udział w tych zawodach.

Zawody odbyły się po raz czternasty. Trwają intensywne prace budowlane nad zaprojektowanym z rozmachem kompleksem wyścigowym Maydan (www.maydan.ae) . Niesamowity projekt mający połączyć teren wyścigów z siecią hoteli i portem jachtowym powstanie zapewne w ekspresowym tempie jak większość inwestycji w tym kosmopolitycznym mieście.


ANNA &TADEUSZ CZEPUKOJĆ


Rok 2009

Z uwagi na sytuację finansową klubu Sobieski Jumping Team, nie przewiduje w roku 2009 wspierania od strony finansowej organizacji imprez jeździeckich.

Rok 2008

W roku 2008 zrealizowano umowę o współpracy przy organizacji Halowego Pucharu Polski 2007/2008. Do dnia 22.08.2008 Sobieski Jumping Team podpisał umowy których rezultatem będzie wsparcie finansowe w roku 2008 następujących imprez:

-Mistrzostw Polski Seniorów w skokach przez przeszkody w Warszawie
-CSI*** w Sopocie
-CSIO w Poznaniu
- Mistrzostw Warszawy i Mazowsza połączonych z Memoriałem mjr. Wiktora Olędzkiego

Zrealizowaliśmy już w ramach wspierania zawodów regionalnych w województwie pomorskim umowy zawarte z:
-Klubem Jeździeckim "Stado Ogierów" w Starogardzie Gdańskim
-Sopockim Klubem Jeździeckim - zawody w Dąbrówce Małej,
-"Osadą Dajak" w Koleczkowie,
-"Stajnią Pegaz" - zawody w Widlinie k.Redy

Rok 2007

Sobieski Jumping Team współpracował przy organizacji:

- imprez o charakterze regionalnym w województwie Pomorskim : w tym m.in. organizowanymi w ośrodkach: Dworek Zielenin , Dziemiany , Koleczkowo , Dąbrówka Mała, Starogard Gdański (Stado Ogierów), Rekowo , Sopot , Reda

- CSIO w Poznaniu, Memoriału Majora Wiktora Olędzkiego w Warszawie (Legia), CSI *** w Sopocie, Zawodów Ogólnopolskich w Starogardzie Gdańskim, Mistrzostw Polski Seniorów w Chojnowie, CSI**-W w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

W dniu 30.04.2007 Sobieski Jumping Team podpisał umowę z Polskim Związkiem Jeździeckim na współpracę przy organizacji klinik dla kadry narodowej skoczków co dało nam tytuł "Oficjalny Partner Kadry Narodowej Skoków Polskiego Związku Jeździeckiego"

Rok 2006

Sobieski Jumping Team współpracował przy organizacji:

- 10 imprez o charakterze regionalnym w województwie Pomorskim m.in. w Starogardzie Gdańskim, Sopocie, Koleczkowie, Dąbrówce Małej , Otominie.

- Memoriału Majora Wiktora Olędzkiego w Warszawie (Legia), CSI *** w Sopocie, Zawodów Ogólnopolskich w Starogardzie Gdańskim, Mistrzostw Polski Seniorów w Leśnej Woli, CSI-W w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Polecane strony

www.pzj.pl - Polski Związej Jeździecki

www.voltahorse.pl - portal świata jeździeckiego

2014 (c) Sobieski Jumping Team Strona główna | Założyciel | Zawodnicy | Konie | Plan startów | Współpraca | Galeria | Kontakt | Aktualności