Oficjalny Partner Kadry Narodowej Skoków Polskiego Związku Jeździeckiego
kwiecień 2007 - kwiecień 2008
Aktualności

Krótka historia klubu

Sobieski Jumping Team jest stowarzyszeniem kultury fizycznej. Swą działalność rozpoczął z dniem 03.01.2005 roku. Klub powstał w celu rozwoju wyczynowego sportu jeździeckiego. Siedziba klubu w dniu jego powstania mieściła się w Gdańsku przy ulicy Matejki 11. Przez pierwszy rok działalności klub miał jednego zawodnika Marka Orłosia. Jednak potrzeba rywalizacji, a także szybki rozwój klubu spowodował, że od dnia 01-02-2006 do Sobieski Jumping Team dołączył kolejny zawodnik - Grzegorz Psiuk. W marcu 2006 roku Prezes Krzysztof Tryliński zamykając etap założycielski klubu postanawia złożyć rezygnację. Prezesem została Jolanta Szydłowska. Kilka miesięcy później z klubu odszedł Marek Orłoś. Aby kontynuować rozwój sportowy stowarzyszenia i wzmocnić pozycję na arenie sportowej podpisano w październiku 2006 roku kontrakt ze znakomitym zawodnikiem i wielokrotnym Mistrzem Polski Grzegorzem Kubiakiem.

Sobieski Jumping Team, mimo krótkiej historii, na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń sportowych. Klub w swojej działalności dba nie tylko o własne sukcesy ale również stara się wspierać środowisko jeździeckie poprzez udział w organizacji najważniejszych imprez jeździeckich w kraju. Z uwagi na siedzibę klubu opieką otoczono również region pomorski wspierając finansowo organizację co najmniej 10 imprez rocznie o charakterze regionalnym. Wsparcie jakiego udzielał klub trwało od jego powstania do końca 2008 roku.

Późniejsze problemy finansowe wynikające z trudności w pozyskaniu środków ograniczają tę formę działalności klubu.

W latach 2006-2008 klub w stałej współpracy z Koniem Polskim organizuje konkursy dla czytelników wielbicieli sportu jeździeckiego z zakresu wiedzy o tym sporcie. W roku 2010 władze stowarzyszenia podjęły decyzję o połączeniu z innym stowarzyszeniem kultury fizycznej , z Klubem Jeździeckim "CZEJEN". Celem połączenia jest ograniczenie kosztów funkcjonowania stowarzyszeń oraz kontynuowanie działalności sportowej w jeździectwie.

Na każdy rok Zarząd klubu w porozumieniu z zawodnikami oraz PZJ przygotowuje plan startów dla każdego z zawodników. Plan ten stanowi orientacyjny wykaz imprez, w których starty zostały ocenione jako interesujące z punktu widzenia sportowego. W zależności od zdrowia koni, poziomu przygotowania, stanowiska organizatorów (zaproszenia) oraz możliwości finansowych ulega on zmianom. Planowanie działalności od strony sportowej i finansowej jest i będzie w przyszłości podstawą działania stowarzyszenia. Władze klubu dokładają starań aby każdy rok kalendarzowy zamykany był w klubie nie tylko poprzez podsumowanie upływającego roku ale również poprzez stworzenie wiążącego budżetu na rok następny oraz towarzyszącego temu budżetowi planu sportowego.

2014 (c) Sobieski Jumping Team Strona główna | Założyciel | Zawodnicy | Konie | Plan startów | Współpraca | Galeria | Kontakt | Aktualności